Toolide tarneaeg 2-3 nädalat.
Küsimuste korral andke julgesti teada ja me aitame Teid hea meelega!

Milline on hea töötool ja kuidas sellel õigesti istuda?

Poodides on töötoolide valik väga lai. Hinnad võivad alata paarikümnest kuni tuhandete eurodeni välja. Algatuseks võib enda jaoks selgeks mõelda kui pikka aega järjest igapäevaselt istuda on vaja. Kui istuda on vaja lühikest aega,
näiteks kodus vaadates e-posti või saada ülevaadet ajalehtedest, siis sobib lihtne tool, millel tavaliselt võimalus kõrgust või kallet reguleerida. Käetoed ei pruugi olla vajalikud või kui need on, siis ei ole tähtis, et neid saaks reguleerida. Vajadusel istuda aga pikemalt, on soovitav hakata vaatama ka muid võimalusi mida üks tool pakkuda võib.

Põhiliselt nimetatakse töö tegemisel kasutatavaid toole kas töö -või juhitoolideks. Juhitoolid on tavaliselt suuremad, pehmemad ja vähemate reguleerimis-võimalustega kui töötoolid. Juhitoolid on mugavad kuid ei ole tavaliselt kuigi ergonoomilised ja ei paku seega kehale parimat toestust. Selline variant on sobilik nõupidamisteks või videote vaatamiseks. kus keha istumisasend ei ole selline, kui arvuti taga töötamisel. Arvutiga töötamisel on isteasend püstisem
ja kehale avaldub rohkem pinget.   
Töötoolide puhul on võimalusi õige isteasendi leidmiseks rohkem. 

Heal töötoolil võiks olla:  pehmed kummikattega käetoed, nimmetoega seljatugi, seljatoe ja istme reguleerimise võimalus teineteisest sõltumatult, istme sügavuse ja tooli kõrguse muutmise võimalus.
  Võimalik on ka valida paljudel mudelitel vajadusel peatugi ja kummikattega rattad. Kummikattega rattad on head, kuna ei kriimusta põrandat ja ei tee kolinat nagu plastikust rattad.

Istudes heale töötoolile tehke nii:
  Seadke paika tooli kõrgus niimoodi, et tunneksite ennast mugavalt. Jalatallad peavad ulatuma täielikult vastu maad (kui ei ulata on vaja jalatuge, eriti lastel).
Rippuv jalgade asend surub vereringet kinni ja jalad väsivad kiiresti.
 Järgmiseks seadke käetoed lauaga samale kõrgusele. Istme ja käetugede kõrgus võiks keha suhtes olla nii, et laua taga istudes ei oleks selg küürus ja käed ei ripuks, vastasel juhul võivad tekkida valud ja aastaid niimoodi töötades pöördumatud kahjustused.
Käetoed võiks olla pehme kattega, sest need on käele palju mugavamad.
 Sättige enda jaoks mugavale kõrgusele nimme ja -seljatugi. Seljatugi peaks olema koos nimmetoega. Tugi aitab selgroogu õiges asendis hoida ja selg ei väsi nii kiiresti. 
Istme sügavuse reguleerimise abil saate selle oma jalgade pikkusele vastavalt paika panna. Juhul kui selja alaosa ei ulatu istudes täielikult vastu seljatuge, ei ole nimmetoest mingit kasu. 
Seljatoe ja istme teineteisest sõltumatu liikumise võimaluse puhul, on mugav
valida töötamiseks sobiv asend nii jalgade kui selja jaoks. Surudes seljatuge tahapoole, ei tõuse istme esiosa sünkroonselt (sünkroonmehhanismiga toolid) üles ja ei suru liigselt jalgadele.
Oluline on ka mitte unustada keerata sobivale tugevusele tooli kiikumise tugevus.
Istudes võib tool olla kas lukustatud sobivasse asendisse või vabas liikumises.
Vaba liikumise puhul liigub õige vedrutugevusega seatud tool mugavalt Teie asendiga kaasa.

Mugavat töötamist ja ärge unustage kasutamast oma toolide võimalusi!


Parimate soovidega,
Toolipood